Novinky 2017

26.3.2017

V tuto dobu jsou nakryty holčičky Xenička , naším Solncou a Rainbow , Taichim. Tainička už se také konečně rozhodla říjit a tak se její krytí uskuteční ve středu  29.3..První miminka se by se u nás měla narodit v druhé polovině dubna . Pro více informací , mě neváhejte kontaktovat . 

28.1.2017

Něco k plánovaným odchovům pro rok 2017. 

V plánu mám krytí Solnci a Tainy - tam budou všechna miminka tmavě tchořovitá po rodičích .Dalšími odchovy si stále nejsem 100% jistá ..Ale uvažuji nad párem Xena a Tai Chi , tam by také byla všechna miminka tmavě tchořovitá po rodičích . Dále uvažuji nad párem Donatella Leyla a Solnca , Rainbow a Tai Chi a Hysteria a Raphael . Miminka Donatellky a Rainy by byly v barvách dark sable a black roan mitt .U Hysterinky mohou být miminka albínská,šampaňská a šampaňky z ponožkama .Původně jsem měla v plánu nakrýt naší Rainy -ruským chlapečkem Solncou, ale Rainy je dost malinká samička ,její váha je nanejvýš 900 gramů a tak jsem se rozhodla zvolit k ní menšího chlapečka než je Solnca a bude jím náš Tai chi.

Množí se mi dotazy zda je možné rezervovat si miminko od nás do chovu . ano , miminko do chovu je možné si u nás rezervovat,ale mám jisté podmínky a jednou z nich je ta,že je potřeba se registrovat v jednoho z fretčích klubů a mít tak miminka pouze s PP.Z páru Solnca a Taina jsou již mimink do chovu rezervována . 

U všech holčiček už se pomalu rozjíždí říje a tak za nedlouho budeme krýt.Do té doby musím promyslet,které páry budu chtít uskutečnit.

21.1.2017 MEZIÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK MAĎARSKO BUDAPEŠŤ

Pořadatel : Gote club

Rozhodčí :

Rikka Piispa - Finsko

Lisa Hyoky - Finsko

Tentokrát se naší chlupáči výstavy účastnili bez mé přítomnosti.Měla jsem nemocnou dcerku a nemohla jsem vyjet. Fretky přihlašené byli a tak mi známí nabídli ,že je do Maďarska vezmou.Vyjížděli v pátek večer a v sobotu ráno byli na místě. Tentokrát se výstavy účastnili pouze mladí - Taina , Solnca ? Raphael a Hysteria . Všichni si dovezli diplom a ocenění , z čehož mám obrovskou radost a velice bych tímto chtěla poděkovat Peťce a Rudovi za péči o naše děti.

Solnca : 1. místo dark sable male a byl nejlepší z mladých samců vůbec.

Z čehož mám obrovskou radost - v konkurenci měl své sourozence Malenkoe Chudo Sadka a půl sourozence a zvítězil nad nimi. Vybrala jsem si opravdu velice dobře :) . Solnca totiž nejen , že je dokonalý vzhledem , má naprosto úžasnou přátelskou povahu a nebojím se ho svěřit ani dětem.

Hysteria : 2.místo v albino samicích

Raphael : 1. místo - mladý samec se znaky .

Fotky z tézo výstavy přidám brzy.

14.1.2017 MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK NITRA SLOVENSKO

Pořadatel: Milan Toth SK

Rozhodčí :

Henrieta Vagéšiová SK

Zuzana Zámečníková SK

V sobotu  14.1 jsme se s našimi chluoáči zůčastnili první mezinárodní výstavy v Nitře na Slovensku . Vystavovatelů a fretek nebylo mnoho , tuším , že přihlášených fretek bylo něco okolo sedmdesátky,nevím přesně :) .. Ale byla to jedna z povedených výstav .Ať už organizačně, tak atmosférou -ta panovala v přátelském duchu a já byla ráda,že jsem nakonec směr SK vyjela .Na výstavu jsem vyrazila s jednodenním předstihem,jelikož semnou cestovalo i moje 7mi měsíční miminko - holčička Maruška, má maminka a tatínek :) .Pojali jsme to trišku jako rodinný víkend v duchu soutěžním :). Přálo nám i počasí při cestě a cesta tak trvala " pouhých " 5 hodin . Na výstavu jsem vzala naše nejmladší členy  . Tainičku , Solncu aka Sluníčko , Raphaelka a Hysterinku a Rainbow . Až na Tainu se všechny naše děti umístili a já jela domů jako pyšná maminka :) . Taina je docela velký stresař a moc nevyhledává cizí lidi kolem sebe , rozhodčí jí do posudku napsala , že je hysterická .. cesta a změna prostředí hold udělala své . Sluníčko se umístil na 1.místě v hlavní kategorii mladý samec a také vyhrál BEST IN SHOW - BIS ,NEJLEPŠÍ FRETKU VÝSTAVY .Jsem na něj nesmírně pyšná.Hysterinka získala 3. místo v mladých samicích. Rainbow získala 2.místo v dospělých samicích. Taina a Solnca také soutěžili o nejkrásnější pár a získali tak titul za nejlepší pár .

Tady přkládám pár fotek z výstavy :

Naše ocecění :)

Rainbow

Solnca aka Sluníčko

Raphael

Taina

Hysterinka

 

1.1.2017

ZA CELOU NAŠÍ SMEČKU PŘEJEME VŠEM ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK A JEN TO NEJLEPŠÍ V NĚM ....