Novinky 2016

17.11.2016

Poslední naší přírůstci jsou uchovění , chovnost proběhla na Pražské výstavě v listopadu. Na výstavu jela jen naše letošní mláďátka . Solnca Luch - Ruský chlapeček, si dovezl pohár a diplom s prvním místem v mladých samcích. Jsem šťastná , že se mu povedlo dosáhnout prvního místa, konkurence byla veliká :). Za to ,že se naší čumáčci mohly výstavy zúčastnit děkuji holkám , Sandře za péči na výstavě , Báře za pomoc s přepravou a v neposlení řadě Janče Žákové za zapůjčení nezbytných věcí :) ..Velké díky taky patří Yasmin za skvělé fotky naších dětiček.Do plánovaných odchovů pro rok 2017 jsem přidala fotky párů,u které byh chtěla uskutečnit.

8.8.2016

Po delší odmlce jsem opět tady :) .. Měla jsem teď malinko náročné období , ale pro ty co mě znají nic nového a v klidu bych asi neuměla žít :) ...Za těch pár týdnů se toho u nás hodně změnilo ,narodila se nám krásná , zdravá holčička Majuška a tak se nám na pár dní o fretečky starala moje máma ..Je to stejní milovnice fretek jako já , takže byli v těch nejlepších rukou .. V porodnici jsem byla pouze 3 dny , takže jsem dlouho neamutnila po chlupáčích - závislost na nich je neskutečná :) ...Do naší fretčí smečky přibyli dvě fretule a to sameček Solnca a holčička Taina , prcci k nám přicestovali až z dalekého Ruska a čekání na ně se opravdu vyplatilo.Oba jsou dokonalí a jako bonus je i jejich povaha perfektní . Fotky jsou v jednotlivých albech  a na facebooku.Na říjnové výstavě v Praze se chystáme nechat prcky uchovnit ...Už se na výstavu a všechny známe těším .

 

10.6.2016

Na stránky jsem nějaký čas nepřidala žádné novinky ,ale opravdu nebyl čas navíc , péče o miminka je náročná a zabrala mi každou minutu mého času :) Všechna naše miminečka již našla lásky plné domovy.

30.5.2016 

Miminka Donatellky a Xeničky jsou již všechna naočkovaná,očipovaná a vyšetřená veterinářem i poradcem pro chov .. :) Za nedlouho nás budou opouštět , a tak jím pomaličku připravujeme balíčky na cestu do nových domovů .. 

 
21.5.2016

Včera proběhla kontrola vrhu a tak se nám hned včera 3 miminka z déčkového odchovu rozutekla do nových domovů .. Hned dneska jsem dostala informace o tom jak prcci zvládli cestu a změnu a všichni to zvládli pouze s malinkým pobrekáváním .. Přeji mimiskům v nových domovech jen to nejlepší , hodné páníčky a mnoho lumpáren v budoucnu :) .. Miminkům jsem do nových domovů na cestu zabalila balíček granulek , na které jsou zvyklá , kousek masíčka , hamáček , pastu ,kterou milují ,rodokomen , kupní smlouvu a eu pas . Pro začátečníky jsem do balíčku přidala i příručku pro začíající fretkaře , kterou připravila pro náš klub Jana H. Za to , že je příručka k dispozici moc děkuji :) 

20.5.2016 poslední volný sable chlapeček 

K rezervaci mám posldního volného chlapečka z vrhu E - v barvě sable , je to kus chlapa,takový pohodář :) K odběru od 3.6.2016 

15.5. 2016 

Skoro všechna miminka již koukají a moc jim to sluší :) Hezky si mezi sebou hrají a všichni chodí vzorně na toaletu , z čehož mám opravdu velikou radost .. V pátek nás čeká kotrola vrhu a v sobotu 21.5. mohou déčková miminka do nových domovů :) . Až otevřou očička i poslední prcci , chtěla bych je všechny zase nafotit :) 

11.5. DÉČKA

Déčková miminka dnes zvládla očkování a čipování naprosto bez problémů , všichni byli stateční a ani neplakali ... :)

10.5.2016

Do odchovu E aF jsem nahrála nové fotečky miminek , za které opět vděčm kamarádce Kačce :) Je moc šikovná. Zkoušeli jsme také fotit miminka z vrhu d , ale jelikož jim bylo včera už 7 týdnů-je to celkem nadlidský úkol :))) Nemaj na focen čas .. Nějaké fotečky ,jsme ale vyfotili venku v ohrádce , kdy si miminka mezi sebou hrála a na sluníčku chytala vitamín D. :) Očkování a čipování máme nakonec domluveno na STŘEDU 11.5..Od 21.5. můžou déčka do nových domovů .. Aktuálně máme volná dvě miminka ... Něktreří lidé semnou nekomunikují , tak jak bych chtěla a tak jsem se rozhodla rezervaci zrušit . Do budoucna bych velice ráda měla zprávičky o prccích a tím ,že komunikace vázne už teď, obávám se , že pak už bych nevěděla vůbec nic .. Máme tedy volného  chlapečka z vrhu E - El Adrel a jednu albíno holčičku z vrhu D - Dina Elauria.

A krásná albínečka z vrhu D- dina Elauria - říkáme jí Didi :)

Chlapeček z vrhu E - El-Adrel

 

7.5.2016

Návštěvní den se nám vskutku vydařil , počasí nádherné , freťulky hodné a z budoucích páníčku jsem doslova nadšená :) Co víc si přát, než li skvělé milujícírodiny pro naše kulíšky.

Miminečkům Donatellky jsou 4 týdny - malé Xeničky měli 4 týdny včera .. Miminka už zkoušejí chodit do záchůdku a celkem se jim to daří :).Dráččci už všichni papají masíčko a jsou akční :) . Miminka Amandy budou mít v ponděl 7 týdnů , v úterý jsme objednaní na očkování a čipování a tak doufám ,že nám prcci nebudou moc plakat a že se to obejde bez zbytečných nářků .. Malé Amandičky už jsou opravdu akční a tak jsem jim vyrobili ohrádku ve , které se jím moc líbí ..

:). 

Máme posledn tři volná miminka k rezervaci . Sable chlapeček z vrhu E a sable holčička z vrhu E . Albíno holčička z vrhu D .

 

 

2.5.2016 rosteme

Prcci rostou rychlostí blesku ,všechna miminka už baští masíčko s kotěcím mlékem , baby vločkama a vitamínkama .

Věšina miminek je již zadaných . Minulý víkend u nás proběhl v duchu návštěv a já tak měla možnost poznat budoucí " rodiče " naších chlupatých dětiček.Musím říct,že jsem opravdu velice ráda za osobní setkání a ze všech zájemců mám opravdu skvělý pocit :) 

Následující víkend budeme mít také návštěvní,v případě zájmu o návštěvu mi napište na telefon, email či facebook , nějaké místečko se ještě určitě najde .Tento týden jsem domluvená na focení dalších fotek naších dětiček , takže budeme mít nové pěkné fotečky :).

Uprosila jsem svého muže , aby mi pro freťátka postavil ohrádku ze dřeva , aby mi miminka neutíkala :) Rozměry ještě musíme promyslet .... :) Fotku jsem našla na internetu , tato ohrádka mi padla do oka ..

 

28.4.2016

Uvolnila se nám albino holčička z vrhu "D" .. :)

Dneska miminka Donatellky a Xeničky poprvé ochutnali masíčko a moc jim chutnalo :) ...

24.4.2016 Fotky 

Do odchovu E a F , jsem nahrála jednotlivé fotky miminek :) ... Za nádherné fotky děkuji Kačce  :) ... Moc moc díky :)

 

  

23.4.2016 kontrola vrhu

20.5.2016 u nás bude probíhat kontrola vrhů , poradkyní pro chov SCHF - Yasmin Novákovou . Yasmin to k nám má opravdu daleko ( cca 500 km ) a tak jsme se domluvily , že nám udělá kontrolu u všech třech vrhů v jeden den . Proto se také posune odběr miminek z vrhu " D " a bude tedy možný až od soboty 21.5.2016.Čipování , očkování a kontrola veterinářem je u vrhu D , domluvená na 11.5.Děkujeme za pochopení :)

Co se miminek týče , máme se úžasně :) Rosteme jako z vody a křičíme z plna hrdla :) ... Doslovně :) Miminka Donatellky , když se od nich maminka vzdálí jen na pár kroků -okamžitě hlasitě křičí a volají jí zpátky ... Malé Xeničky tolik ukřičené nejsou , jsou to pohodáři :). Miminka Amaničky už mají všechna otevřená očička , večer budu mít fotky a tak je nahraju hned jak to bude možné. Na neděli mám domluvenou fotografku , která mi miminka nafotí a pokusíme se všechna miminka nafotit jednotlivě .. U vrhu E ,to bude docla problém :)))) , miminka jsou všechna skoro stejná a nejsou k rozeznání - budu je muset tedy nějak označit :) .. Jedna zahraniční chovatelka mi doporučila , abych prckům označila špičky oušek , lakem na nehty .. Tak to nejspíš vyzkouším.Jinak jsem bez šance , rozeznat kdo je kdo :).Dneska jsem udělala velkou objednávku masíčka u jedné soukromé firmy v Ostravě , kde jsem s masíčkem opravdu spokojená a tak se pomalu budeme připravovat na přikrmování vrhu F a E. Tato firma připravuje masíčko i rovnou jemně mleté , což je pro miminka ideální :) .. Masíčko jsem objednala kachní mleté , kuřecí mleté , krůtí a hovězí mleté . Mleté masíčko teď dávám i maminkám , jí se jim to lépe a rychleji a hlavně do sebe dostanou všechny potřebné vitamíny. Do masové kaše jím přidávám vitamíny roboran gel a nutrimix , baby flocken - kotěcí vločky od firmy gimpet , granulovou kaši od fretchen 4 you genesis a kotěcí mlíčko od firmy gimpet - cat milk, které jím chutná i samotné . Po lžičce maminkám a fretečkám také střídám lososový, furoton a cedrový olej .. Co se návštěv týče,jak už jsem psala níže - jsou možné od 29.4. , ale je potřeba si předem domluvit termín a čas,aby se mi tady najednou nesešlo budoucích páníčku moc :) . Nějaké návštěvy mám domluvené na 29.4.,30.4. a 7.5.,kdyby měl někdo zájem o tento termín , stačí zavolat :) ..

 

20.4.2016 Výbavička pro miminka 

Stejně jako každý rok , uvažuji co nejlépe miminkům sebou do nových domovů ... Letos jsem se rozhodla , že nechám našít pelíšky - hamáčky , pro holčičky růžové s puntíkem , pro chlapečky modré s puntíkem ,látka už dorazila a jedna moc milá paní nám je s láskou ušije, k tomu dostanou balíček granulek do začátku ,lososovou pastu tubi dog ,kterou všechny fretečky milují , kupní smlouvu , rodokmen a nejspíš nějakou hračku k tomu :) .. 

 

18.4.2016 Miminka rostou jako z vody :)

Všechna miminka už mají jména ... Jméno si může vybrat každý sám a napsat mi ke své rezervaci jaké jméno by se pro jeho freťátko líbilo. 

Všechny rezervace jsou pouze předběžné , až do zaplacení záloh. Po špatné zkušenosti , vybírám od budoucích majitelů naších chlupáču , zálohu ve výši 1500 kč . 

 

Jména miminek Donatellky - písmeno " F " 

Jména holčiček :

1.Francesska Mia - Rezervovaná 

2.Famiel - anděl vzduchu - rezervovaná ( Frozinka )

Jména klučíků :

1.Funitiel Fromzon - andělský strážce ( Fray ) - předběžně rezervovaný 

2.Fromzon Aralim - anděl ochrany - předběžně rezervovaný 

3.- Frodo - anděl vůně - předběžně rezervovaný

 

Jména miminek Xeničky : 

Jména holčiček :

1.- Eleonora - ženský anděl - předběžně rezervovaná 

2,- Esme - laskavý ochránce - předběžně rezervovaná 

3.- Elomnia - vedoucí anděl - předběžně rezervovaná

4.- El-Lauria Camael - anděl sil - volná , možná rezervace 

5.- Estela Anael - anděl lásky - volná , možná rezervace 

6.- Elisa Rash - anděl spravedlnosti - volná možná rezervace

7.- Elaina Arias - anděl vůně - volná, možná rezervace

Jména chlapečků :

1.- Ezrieli ( Eddie,Etien ) - předběžně rezervovaný 

2.- El- Adrel - anděl hudby - předběžně rezervovaný 

3.- Eddie - předběžně rezervovaný 

4.- Elimiel - anděl inteligence - předběžně rezervovaný 

5.- Egalmiel - anděl přitažlivosti - předběžně rezervovaný 

 

A tady ještě aspoň dvě fotky miminek Amandičky.

 

 

 

 

14.4.2016 Xeničky miminka 

Xenička má miminek 12 ze 13 , jeden malý andílek krátce po porodu odletěl do nebíčka ...Máme tedy 7 holčiček a 5 klučíků ..Se dvěma miminky jí pomáhá Donatellka , která má teď u sebe 7 prcků. Xenička má miminek 10 a o všechny je náležitě postaráno. Jsou to maličcí puclíčci.. Stejně jako miminka Donatellky už mají jména i prcci Xeničky.Volná miminka brzy vypíšu jak do jednotlivých odchovů,tak do sekce - volná freťátka.

     

14.4.2016 Lalinky miminka 

Malým Donatelkám se daří skvěle , máme tedy 3 chlapečy a dvě holčičky . Dvě nejmenší holčičky svůj boj , bohužel prohrály .. :( .. Miminka dnes dostala jména , která budou napsaná u jednotlivých odchovů.Stejně jako u miminek Amandy jsem prckům nechala jména andělů. - Pokud si ale některý ze zámenců bude chtít jméno vybrat sám , nemám s tím problém, pár takových už máme :).Donatellka je skvělá maminka a o svá miminka se stará opravdu pečlivě, nemá také probláém s tím mi miminka půjčit na focení či vážení . Holčičky Donatellky jsou rezervovány. Volní jsou 3 klučíci.

 

10.4.2016 miminka

Xeničky miminky mají dva dny a daří se jim skvělě , akuální počet malých Xeniček je 12, jeden malý prcek odešel za duhový most :(. Ostatní se ,ale mají čile k světu a Xenička je krásně opečovává. Dnes ráno jsem koukla při vážení na pohlaví a máme pravděpodobně 8 holčiček a 5 chlapečků.

Donatellky prckům je jeden den a nejmenší holčička spadla z 6 g na 5 g a nechtěla se přisát ani s mou pomocí , uvidíme zda zabojuje .

 

9.4.2016 Lalinky porod

Dnes kolem sedmé hodiny ranní začala rodit i naše Lalinka . Poslední miminko porodila kolem 13.00 hodiny, Lalinka stejně jako loňský porod zvládla naprosto skvěle a sama. Jen jsem přihlížela. Miminek má 7 , 5 holčiček a 2 kloučky, jedna holčička je ale oproti ostatním hodně maličká , tak doufám ,že zabojuje prdelka malá.

 
8.4.2016 Xeničky porod 

Kolem druhé hodiny ranní nám začala rodit  Bibča ( Xena ) ,. Stejně jako Amanda zvládla vše sama , bez mé pomoci , občas si jen lízla tvarohu s medem  během porodu , ale jinak se naplno věnovala čištění dětiček ... Po šesté hodině ranní už byl pelíšek plný , já vyměnila zakrvacený pelíšek za čístý a nechala jsem Bibinku s miminky v klidu . Ráno jsem jí připravila kaši z kuřecího masa a mléka pro koťata , přidala jsem také trošku calopet pasty a Bibinka snědla téměř celou misku . Dělá mi radost , o miminka pečuje opravdu pečlivě . I přes velký počet miminek , mají prcci pěkné váhy , jen dvě miminka jsou menší ... Váhy miminek jsou : 6g , 7 g , 2x 8 g , 6x 9 g , 2x 10 g a 11 g.Na pohlaví jsem zatím nekoukala. 

Během víkendu by také měla porodit Lalinka , ta má bříško celkem malinké a tak myslím ,že miminek by mohla tak akorát a případně by mohla pomoct s nějakými miminky Bibince . No uvidíme.

3.4.2016 13 dnů staré miminka Amandinky

Miminka rostou jako z vody , dnes mají 13 dnů :) Všechna miminka z tohoto vrhu jsou již rezervovaná . Zálohy budu vybírat od 4 týdne věku miminek .

  

3,4.2016

Zítra budou mít naší andílci dva týdny .. letí to šíleně.. Běhěm týdne se pokusím udělat pár fotografií.Březí holčičky už hodně odpočívají a pomalu si připravují hnízdečka ... Na doporučení jsem jim koupila úžasné pelíšky ,byli ušity vyloženě pro odchov miminek a jsem z nich nadšená a holčičkám se moc líbí .Jsou z jemného mikroplyše ,vespod mají díru na vkládání nahřívacích disků,které jsem také koupila , aby maminky s miminky byli v teploučku .. Disk se vloží na pár minut do mikrovlnky a vydrží cca 10 hodin nahřátý.

Fotky 6 dnů starých Amanďátek .                                                                                               Klučíci :)

 

                                                                                                                                                  Holčičky :)

 

Březost naších holčiček 

Potvrzenou březost mám u Xeny - Bibinky a u Donatellky . Obě holčičky jsou nakryté ve stejný den 28.2. , termín porodu je tedy kolem 10.4.,Donatellka už měla miminka minulý rok a je to skvělá maminka .. Bibinka bude mít letos svá první miminka. Podle sona má Bimbulenka opravdu bříško plné miminek, napočítali jsme jich s dotorem cca 8,ale přesný počet opravdu uvidíme až po narození.

22.3.2016

Kermitek a Amandinka mají 6 krásných miminek . Čtyři holčičky albino a 2 kloučky šampaň.

Miminka se mamince narodila 21.3.2016 . První andílek vykoukl na svět v 11.23 dopoledne , poslední oolo 16.30 odpoledne,celý porod proběhl naprosto v pořádku,Amanda nepotřebovala mou pomoc , ani s jedním miminkem.Všechny vybalila z vaku , krásně očistila a položila do pelíšku . Miminek se narodilo 9 , ovšem přežilo jich pouze 6 . 3miminka byla maličká a slabá .

Freťátka už mají i jména a letos jsem prckům dala  " jména andělů " ....

Jména pro holčičky : 

1.- Drusilla Manu ( anděl osudu ) - rezervovaná / reserved

2.- Derdekea Adnai ( silný ženský anděl ) rezervovaná / reserved

3.- Devecia Luma'il ( anděl rovnováhy a klidu ) rezervovaná / reserved

4.- Dina Elauria ( anděl moudrosti ) rezervovaná / rezerved ( Barborka )

Jména pro chlapečky :

1.- Darel Caphriel ( silný anděl ) předběžně rezervovaný / reserved

2.- Dagiel ( anděl s panstvím ) rezervovaný / reserved

Odběr miminek možný od 16.5.2016

Jednotlivé fotky miminek , nahraju brzy.

 

 
Brynley 

Poslední naší novinkou je náš ježčí chlapeček Brynley alias Bodláček . Bodláček pochází z ch.s. jedné moc milé slečny a musím říct ,že jsem vybrala opravdu skvěle . Je velice milý , hodný ,hravý a také mazlivý tvoreček . Jsme z něj doslova ohromeni . Bodláček patří naší Klárce a společně o něj pečujeme.Včerejší večer s námi strávil u televize a koukal na seriál,občas si poběhal po sedačce , pak se ale zase zachumlal do deky na mém klíně ..:) Bodláček žije s námi doma , prvně si ho Klárka nastěhovala do pokojíčku,ale jelikož je to noční tvoreček,dělal v noci rambajs a Klárku to budilo , odstěhoval se do našeho obýváku,kde má svůj domeček - plastový box pro hlodavce , ten větší samozřejmě, optařený potřebnými věcmi ,jako je dřevěný domeček , kolotoč,hamáček ,mističky,záchůdek a hračky :) . 

 

 Fotky pohárů a kokardiček :)

8.3.2016 teď k těm příjemným událostem :)

Holčičky ,které jsem letos chtěla nakrýt , jsou nakryté , jestli se krytí povedlo , poznáme za několik týdnů :) .. Jako první očekávám miminka u naší Amandy , termín má 22.3. , miminka v bříšku Amanda opravdu má , několik bouliček v bříšku cítím :) a pro jistotu jsem princeznu vzala i na sono , které její březost potvrdilo .Na Amandě doposud březost není znát , jen se jí malinko zakulacuje bříško , jinak je stále čilá a řádí jako ďáblík :) .. Máme za sebou Pražskou výstavu fretek , kde posuzovaly rozhodčí z Maďarska - Livia Szabo a Krizstina Ferrenc . Výstava byla fajn , akorát v mém stavu již docela náročná . Vyjela jsem už v pátek ke kamarádce do Náchoda,kde jsem zůstala na noc a společně od ní jsme v sobotu v 6.00 hodin ráno vyrazily směr Praha . Všechny naše fretky se umítily , jediný Tai chi tentokrát nedosáhl ani barevnou kategorii . První místo v barvě , obsadila Xena Aniké ,následně získala 2.místo v hlavní kategorii a ještě jsem jí společně s chlapečkem od kamarádky přihlásila do soutěže o nejkrásnější pár výstavy a soutěž vyhrály :) . Rainbow se umístila v barvě na druhém místě a na třetím místě v hlavní kategorii.Donatellka získala třetí místo v barvě , do hlavní kategorie už se nedostala i přesto,že měla krásných 98 bodů a v posudku napsáno,že je to velmi krásná a milá slečna , což potěšilo :).Secretka získala 1.místo v barvě s 98.5 body a taktéž měla v posudku napsáno ( velmi pěkná hlava , krásná slečna a krásná srst) .Na výstavě jsem naše chlupáče nechala vyfotit a konečně mám zase krásné povedené fotky :) První je Tai Chi , Secret Rose, Xena Aniké, Donatella .

Na návštěvu k nám přijela majitelka s holčičkou Cayliss  ,je až neuvěřitelné jaká podoba mezi dcerou a maminou je .. Posuďte sami :)

 

13.2.2016

O víkendu jsem poprosila kamarádku Sandru , zda by mi udělala pár fotek naších chlupáčů a asi z 30 fotek vyšlo povedených a použitelných pouze 5 :))))) ...Ale hrozně jsme se u toho nasmály :) Naše fretky totiž nejsou asi fotogenické :) Tady tedy přidávám aspoň tři povedené :) 

10.2.2016

V sobotu 6.2. jsem se vypravila na cestu dlouhou více než 600 km , abych nechala uchovnit všechny naše nejmladší fretčí členy. Chovnost dopadla dobře a všechny naše fretky jsou tedy vhodné k chovu .Na chovnost jsem sebou měla Tai chiho,  Bibču a Amandu ,kterou jsem hned po chovnosti vezla za ženichem . V těchto dnech tedy probíhá krytí. To jestli se krytí povedlo zjistíme cca za 3 týdny ...Pokud se krytí nepovede ,letos už ho pravděpodobně opakovat nebudu .  Koho bych ještě letos chtěla nakrýt je naše Bibča - Xena Aniké , pro ní mám vybraného Ruského ženicha , jménem Rasputin. O víkendu jsem měla opět možnost ho vidět a pochovat si ho a je to opravdu kus nádherné fretky :) Jeho váha je něco přes tři kg a jeho pavaha naprosto úžasná . Bibča také není žádný drobásek a tak z tohoto spojení očekávám miminka většího vzrůstu.Příšti týden jsem objednaná s fretečkama , která mám v plánu letos krýt na kompletní vyšetření - odběry a vyšetření srdíčka , abych si byla jistá,že jsou všichni zdraví .

Foto Amandy s jejím ženichem :) 

Rasputin :) 

21.1.2016 Říje jsou v plném proudu

Teď už jsem si jistá,že se říje nezastaví a brzy pojedeme s Amandou na krytí.CCa za dva - týdny . Záleží hodně na našem klubu,kdy budeme schopni se domluvit na uchovění holčiček .. Původní plán byl je uchovnit na Pražské výstavě , myslela jsem ,že se tím mrazem říje malinko pozdrží ... Na chovnost pojedeme pravděpodobně do Prahy ,kde se setkám s poradkyní chovu.Na chovnost semnou pojede Tai chi , Amanda a Xena Aniké. Zbytek uchovním až na výstavě  :) ... Na výstavu do soutěžě krásy , jsem přihlásila všechny výše jmenované chlupáče , ale Amanda a xena nepojedou - pravděpodovně v tu dobu již budou nakryté. Pojede tedy naše princezna Secret Rose ,Tai chi a Donatellka ... Jsem zvědavá jak se náš trdlík Tai chi umísti , jelikož se mu nešťastnou náhodou podařilo, si nad maskou mezi očima , vytrhnout trs chlupu a narostla mu tam nová srst o dost tmavší než ta původní a vypadá jako princezna z hvězdou na čele :) Rozhodčím se to asi moc líbit nebude.. No uvidíme :) Dnes se chystám vyfotit nějak hezky naše holčičky , snad se mi podaří alespoň pár fotek :) .Večer sem nějakou přidám.

Stránky probíhají úpravou , prosím mějte strpení.,brzy budou opět celé v provozu :)

14.1.2016 Tai Chi

Včera se mi čirou náhodou podařilo vyfotit našeho chlapečka Taičínka , jeho je velice těžké zachytit v pozoru a tak včera díky tomu ,že za okny zrovna začala štěkat naše fenečka Sendy,Tai Chi ztuhnul a já využila situace a vyfotila ho :)

 

13.1.2016 - Rasputin

Dnes mi přišla úžasná fotka našeho skvělého, nádherného ženicha Rasputina. Jsem z něj opravdu paf, je tak krásný a veliký - takový skoro kocourek, myslím velikostně. :)

 

12.1.2016 - Naše plány
Naše nejmladší holčičky začínají pomalu říjit a tak si myslím, že se to brzy rozjede i u ostatních holčiček.. Hodně jsem uvažovala na odchovama pro rok 2016 a krýt bych určitě chtěla Amandu a Xenu ( Bibču ), to jestli nakryju i zbylé dvě holčičky se ještě uvidí a jestli ano ,tak pravděpodobně až později v létě. Ráda bych se všem miminům věnovala na plno a se čyřmi odchovy najednou ,navíc v mém stavu si nejsem moc jistá zda bych to zvládla tak jak bych chtěla. Můj stav myslím to, že miminko čekám i já a má se narodit v druhé polovině června :). Takže nastane náročnější období :).
V únoru 27.2. se chystám na mezinárodní výstavu v Praze, bude to pro mě poslední výstava na nějaký čas a tak jsem přihlásila téměř všechny naše chlupáče, ovšem holky mi to trošinku pozměnily tím, že začaly říjit tak brzy. Na výstavě jsem také měla nechat uchovnit všechny naše loňské přírustky, nakonec ale budu muset na chovnost dříve a na výstavu semnou jisto jistě pojede Lalinka, Secretka a Tai Chi. Amanda s Bibčou se výstavy zúčastní pouze v případě, že ještě nebudou nakryté.

Všem přátelům,kamarádům, známým a také zvířátkům přejeme v novém 2016 roce jen to nejlepší.